Sport

Doskonały mecz reprezentacji narodowej Czech - porażka zespołu narodowego Polski w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Przegrana reprezentacji Polski z zespołem narodowym Czech na otwarcie eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Poprzedni mundial w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski nie był zbyt udany. Rzecz jasna nasi piłkarze zdołali awansować do pucharowej fazy, lecz nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Piłkarscy sympatycy z naszego kraju zgodnie sądzili, że konieczna jest zmiana na pozycji trenera. I właśnie dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym szkoleniowcem narodowej kadry Polski, a jego pierwszym istotnym rywalem była kadra Czech. To było pierwsze starcie w eliminacjach do Euro 2024 i bardzo istotne było to, aby zwyciężyć.

Nastroje w drużynie Polski Przed pierwszym gwizdkiem sędziego były fenomenalne, jednakże weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Drużyna Czech bowiem zdołała strzelić dwie bramki już po 3 minutach starcia. To było wielkie zaskoczenie zarówno dla graczy, jak i sympatyków zgromadzonych na trybunach w Pradze. Zawodnicy kadry narodowej Czech wyglądali o wiele lepiej od naszych piłkarzy od samego początku meczu i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej połowie się to odmieni. Reprezentacja piłkarska Polski w drugiej części tego meczu grała trochę lepiej, jednakże to czescy piłkarze strzelili gola numer 3. Kuchta był zdobywcą bramki numer 3 w 64. minucie starcia. Nasi zawodnicy starali się odrobić straty, lecz zdołali zdobyć tylko jednego gola na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten mecz w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej był kiepski i warto to przyznać. Bez cienia wątpliwości nie tak debiut w reprezentacji Polski wyobrażał sobie szkoleniowiec z Portugalii Santos. W drugim meczu eliminacyjnych zmagań polska reprezentacja mierzyć się będzie z zespołem Albanii. Polska reprezentacja piłkarska z całą pewnością musi zatriumfować w tym pojedynku.

Zostaw komentarz