Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem każdy bez wyjątku powinien w porządny sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo niektórych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w należyty sposób staramy się ziszczać jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego rodzaju niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym każdy z nas powinien zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz