Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Zatem każdy z nas powinien w pełnowartościowy sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnorodnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w właściwy sposób staramy się uzyskiwać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. W tego rodzaju problemach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, należałoby wziąć pod uwagę niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Powinno się prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz