Sport

Narodowa reprezentacja Francji pokonana - zespół Argentyny z pucharem świata!

Drużyna narodowa Argentyny pokonała zespół narodowy Francji i wygrywa puchar świata!

Z niecierpliwością fani piłki nożnej wyczekiwali finałowego spotkania, które rozegrane zostało w niedzielę wieczorem. Z całą pewnością zakończone właśnie mistrzostwa świata w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy okazję podziwiać naprawdę sporo spektakularnych interwencji bramkarzy oraz fantastycznych meczów i pięknych goli. Można nawet powiedzieć, iż sympatycy piłki nożnej z naszego kraju mogą być uradowani. Piłkarska reprezentacja Polski bowiem po po trzydziestu sześciu latach dała radę wyjść z fazy grupowej na mistrzostwach świata, co można z całą pewnością określić pewnego rodzaju sukcesem. Nie planujemy się jednak skupiać na wadach naszej piłki nożnej. W tej chwili zdecydowanie ważniejsze jest to, by zaprezentować jak niezwykłym wydarzeniem było finałowe starcie mistrzostw świata, które był rozgrywane w Katarze. Na przeciw siebie stanęły: obrońca tytułu mistrzowskiego narodowa kadra Francji oraz drużyna Argentyny.

Najwybitniejszą postacią zespole narodowym Argentyny jest Lionel Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w historii tej dyscypliny. W kadrze Francji za najlepszego podaje się Mbappe, który wiele razy już zaprezentował na tym mundialu, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze mnóstwo zwycięstw. Spotkanie finałowe naprawdę fenomenalnie rozpoczęło się dla drużyny Argentyny, która po I części prowadziła już 2:0, po trafieniach Messiego a także Angela Di Marii. Jednak przebieg tego spotkania mógł być trochę zaskakujący, ponieważ piłkarze zespołu Francji totalnie nie umieli znaleźć się na boisku. Dopiero w II połowie ruszyli do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwie bramki w trakcie dwóch minut strzelił Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dodatkowego czasu gry. Podczas dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się kadra Argentyny i kiedy mogło wydawać się, iż jest już po meczu, do akcji ponownie wszedł Mbappe. Arbiter podyktował rzut karny, a zawodnik PSG zmienił go na bramkę. Mecz skończył się rezultatem 3 do 3. Na piłkarskich wielbicieli zgromadzonych na stadionie czekały więc rzuty karne. Kadra Argentyny podczas konkursu rzutów karnych okazała się skuteczniejsza. W ten sposób Lionel Messi zdobył wszystkie tytuły, jakie mógł zdobyć w ciągu swojej kariery. Kadra narodowa Francji zajmuje drugą lokatę, jednak z Kylianem Mbappe w składzie bez cienia wątpliwości za 4 lata ponownie rywalizować będzie o wygranie mundialu.