Sport

Reprezentacja narodowa Ekwadoru triumfuje z narodową drużyną Kataru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw rezultatem 0:1!

Drużyna narodowa Ekwadoru triumfuje z drużyną narodową Kataru w spotkaniu otwarcia mundialu!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się raz na cztery lata. Fani futbolu z całego świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjny mecz turnieju i to nie podlega wątpliwości. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się niezwykle poprzedziła pierwszy mecz. Później jednak nadeszła pora na piłkę nożną i kibice futbolu zgromadzeni na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali świetnego meczu. Gracze drużyny Ekwadoru błyskawicznie zdobyli bramkę i już od początkowych minut emocji nie zabrakło. Już po trzech minutach Emmer Valencia trafił do siatki i mogło się zdawać, że kadra Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym meczu. Sędzia tego pojedynku postanowił jednak przeanalizować z pomocą systemu VAR poprawność tej bramki i okazało się, iż w momencie zagrania zawodnik był na pozycji spalonej. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tym przypadku.

Drużyna narodowa Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszej bramki nie planowała zaprzestać atakowania. Piłkarze narodowej kadry Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego meczu. Parę minut później w akcji sam na sam z bramkarzem zespołu Kataru znalazł się napastnik narodowej reprezentacji Ekwadoru i został sfaulowany. Główny arbiter nie zastanawiał się nawet przez chwilę i wskazał na karnego, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Na bramkę jedenastkę zamienił kapitan kadry narodowej Ekwadoru Emmer Valencia. Naprawdę słabo względem swoich przeciwników wyglądała narodowa kadra Kataru. Bramkarz zespołu narodowego Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty, gdyż po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na ten mecz. Druga bramka dla kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a strzelcem znowu był Enner Valencia. W I części tego spotkania nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej części zdecydowanie obniżyły rytm i na boisku niewiele się działo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny narodowej Ekwadoru, która świetnie zaczęła ten turniej. Natomiast narodowa kadra Kataru znalazła się obecnie w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy.