Sport

Wygrana z kadrą narodową Korei Południowej wynikiem cztery do jednego - fantastyczny pojedynek brazylijskiej reprezentacji narodowej!

Kiepskie spotkanie reprezentacji narodowej Korei Południowej - porażka z brazylijską kadrą wynikiem 1:4!

Obecnie rozgrywane mistrzostwa świata są niesamowite na wielu płaszczyznach i nie ulega to wątpliwości. Końca dobiegły potyczki grupowe, więc nadeszła pora na to, co piłkarscy wielbiciele najbardziej lubią. Chodzi oczywiście o pucharową drabinkę, gdzie przegrana może wyeliminować Cię z mundialu oraz marzeń o wygraniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielny wieczór polska reprezentacja poniosła klęskę z drużyną narodową Francji wyniki 1 do 3 i została wyeliminowana z mundialu. Nie znaczy to jednak końca emocji dla sympatyków piłki nożnej w naszym kraju, ponieważ mundial wciąż trwa. Bez najmniejszych wątpliwości trzeba oglądać poczynania narodowej kadry Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Dobrym tego dowodem było spotkanie 1/8 finału z narodową reprezentacją Korei Południowej, gdzie gracze drużyny Brazylii postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej połowie. Pierwsza bramka dla kadry Brazylii strzelona została już w szóstej minucie, a autorem był Vinicius, który fenomenalnie poradził sobie w polu karnym z zawodnikami defensywnymi przeciwnika.

Należy przyznać to, iż I część meczu była prawdziwym koszmarem dla zespołu narodowego Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem brazylijskiej drużyny narodowej wynikiem cztery do zera. Kolejne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison a także Paqueta. Kibice piłki nożnej zgromadzeni na stadionie mogli czuć satysfakcję, gdyż mieli możliwość oglądać istny popis narodowej kadry Brazylii. W II części tempo tego pojedynku mocno opadło. Gracze Brazylii usiłowali konstruować następne akcje, jednak piłkarze kadry narodowej Korei Południowej doskonale się bronili. 15 minut przed końcem spotkania drużyna narodowa Korei Południowej zdobyła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego meczu. Na uderzenie z dystansu zdecydował się gracz narodowej drużyny Korei Południowej, a bramkarz brazylijskiej kadry narodowej nie miał szans na sprawną interwencję. Finalnie to starcie zakończyło się wynikiem 4:1 dla brazylijskiej drużyny narodowej, która w następnej rundzie zmierzy się z narodową reprezentacją Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do 1/2 finału mistrzostw świata i pewność gry o medale.